Jak usunąć blizny po trądziku?

Blizny po trądziku są bolesnym przypomnieniem trudnej historii naszej skóry. Pozostają po guzkach bądź innych źle leczonych wykwitach. Na szczęście czasy, w których pojawienie się blizn oznaczało ich dożywotnie posiadanie minęły. Obecna medycyna i kosmetologia zna kilka sposobów które pomogą zwalczyć te niechciany defekt kosmetyczny. Do tego typu zabiegów należy dermabrazja i zabiegi laserowe. Nieinwazyjna przebudowa skóry spowodowana działaniem lasera pozwala ją odmłodzić i usunąć blizny potrądzikowe.

Ostateczny wygląd po laserowym usuwaniu blizn zależy od rodzaju, stopnia obrażenia i predyspozycji do ich powstawania. Usuwanie blizn przeprowadza się zarówno ze względów estetycznych, ale również ze względu na dyskomfort spowodowany ich lokalizacją.

Technika laserowego usuwania blizn

Do usuwania lub leczenia blizn stosuje się różne typy laserów. Promień lasera kontrolowany jest przez komputer, nakierowany na odpowiednie miejsce koaguluje blizny które stopniowo zmniejszają się i bledną. Zaletą laserowego usuwania blizn jest ekonomia, ponieważ gojenie się jest szybkie i nie wymaga dalszego leczenia bądź kontroli. Kiedy blizny są znacznie poważniejsze, zabieg laserowego usuwania połączony jest z zastrzykiem, który ma na celu „rozpuszczenie” znamiona. W miejscach w których wykonywany jest zabieg powstaje niewielki strupek, który po kilku dniach odpada.

Czy jesteś dobrym kandydatem do laserowego usuwania blizn?

Jak w każdym przypadku najłatwiej i najlepiej jest usuwać świeże blizny, jeszcze czerwone. Wtedy osiągnięte wyniki będą bardziej zadowalające. Oczywiście należy mieć realistyczne oczekiwania. Nie można zakładać, że nawet w stare blizny zostaną całkowicie usunięte, jednak zawsze staną się znacznie spłaszczone i miększe. Ważnym czynnikiem, który determinuje efekt końcowy jest również nie opalanie skóry na której znajdują się blizny.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem i ocena stanu oraz rodzaju blizny. Ustala się również, czy wskazane jest leczenie występujących blizn za pomocą lasera. W leczeniu małych blizn, stosowanie znieczulenia nie jest konieczne. Prawdopodobnie będziesz jedynie odczuwać lekkie pieczenie. W przypadku większych zmian stosuje się środki miejscowo znieczulające. Należy poinformować lekarza o alergii na leki, zwłaszcza jeśli wcześniej została zdiagnozowana. Jeśli jesteś bardzo wrażliwy na ból, zawsze możesz poprosić o podanie znieczulenia.

Po usunięciu blizny laserem zaczerwienienie ustępuje w ciągu kilku godzin. Pojawi się również strupek, który z czasem odpadnie. W wyjątkowych przypadkach mogą rozwinąć się małe pęcherze i strupy. Skóra po zabiegu powinna być starannie chroniona przed słońcem, przez kilka tygodni. Zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem ochronnym (SPF 50). W przypadku wystąpienia zaznaczonego zaczerwienienia i bólu, należy skontaktować się z lekarzem.

Efekt usunięcia blizn laserem pojawia się powoli przez okres kilku miesięcy, kiedy blizny stopniowo zanikają. Z czasem zyskują również kolor skóry. Jeśli Twoje oczekiwania są realistyczne, będziesz zadowolony z wyników.

Orientacyjne ceny zabiegów laserowego usuwania blizn

  • cała twarz - 1800 - 2500 zł
  • czoło i skroni -1000 zł
  • policzki - 900 - 1400 zł
  • policzki i skroni -1000 - 1500 zł
  • dekolt - 2000 - 2800 zł
  • kark - 800 - 1200 zł
  • plecy - 2300 - 2800 zł

Wyżej wymieniona dermabrazja polega na głębokim złuszczaniu naskórka wykonywanym ręcznie przez lekarza przy pomocy drobnoziarnistego papieru chirurgicznego lub też złuszczania mechanicznego przy pomocy odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli blizny nie są zbyt głębokie bądź nie masz zbyt dużej ilości gotówki, aby poddać się laserowemu usuwaniu zmian możesz skorzystać z oferty salonów kosmetycznych proponujących mikrodermabrazję bądź złuszczanie za pomocą kwasów. Niestety tego typu zabiegi nie są skuteczne przy jednorazowym zastosowaniu. W tym przypadku również powinno się wykonać serię zabiegów. Jednocześnie nawet przeprowadzona seria zabiegów złuszczających może nie przynieść zadowalającego efektu.

Zamów Acnezine teraz!