Metody leczenia trądziku

Metod leczenia tej dolegliwości jak i innych, skórnych jest wiele. W miejscowym leczeniu trądziku dopuszczalne jest stosowanie różnych kremów i roztworów zawierające antybiotyki. Ten rodzaj leczenia jest dostępny jedynie za zaleceniem lekarza dermatologa i na receptę. Oczywiście proste kosmetyki dostępne w drogeriach kosmetycznych w formie żeli, peelingów, toników czy kremów mogą pomóc w łagodzeniu a nawet zlikwidowaniu lekkiej formy trądziku.

Skutecznym środkiem w leczeniu zmian trądzikowych są również leki oparte na nadtlenku benzoilu i pochodnych witaminy A (Roaccutane, Accutane – przeleczenie witaminą A). Leczenie witaminą może powodować szereg skutków ubocznych i ogólne złe samopoczucie, prowadząc nawet do depresji. Jednak walka o gładką skórę jest tego warta.

W przypadku całkowitego braku leczenia antybiotykami często stosowane są produkty zawierające witaminy i preparaty hormonalne, na przykład odpowiednie środki antykoncepcyjne, które eliminują produkcję androgenów (męski hormon), a tym samym zmniejszają produkcję sebum.

Warto również stosować wszelkiego rodzaju peelingi oczyszczające skórę z nadmiaru zalegającego naskórka. Prosty zabieg można wykonać za pomocą produktu zakupionego w drogerii bądź wykonanego samodzielnie. Peelingi owocowe stosowane w salonach kosmetycznych, również stają się pomocne. Peeling chemiczny jest nieinwazyjną metodę stosowaną do m.in. zmiękczania blizn spowodowanych przez trądzik. Jest to stosunkowo szybka i skuteczna metoda. Lekarz stosuje mieszaniny substancji czynnych, a regeneracja jest widoczna natychmiast po zabiegu. Do peelingów chemicznych najczęściej stosowanych zalicza się kwas glikolowy, TCA i peeling Jessnera. Peelingi chemiczne nie mogą zastąpić metod chirurgicznych, takich jak dermabrazja, w której stosuje się bezpośrednie i głębsze "ścieranie" powierzchni naskórka. Dermabrazja służy do usunięcia nierówności ze skóry oraz jej górnych warstw.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi laserowe. Jednak tylko zainteresowaniem – bardzo mały procent osób decyduje się na tego typu zabieg z powodu jego kosztów. Aby wyeliminować lub zmniejszyć widoczne blizny stosuje kilka rodzajów laserów. Uszkodzone tkanki blizny samoistnie prowadzą do regeneracji skóry, a tym samym do wygładzenia blizn. Oczywiście na rynku dostępne są również lasery do użytku domowego, jednak są tak samo kosztowne i zapewne mniej skuteczne.

W walce z trądzikiem warto wykonać również kompleksową analizę biochemiczną krwi, która wykaże możliwe alergeny powodujące owe choroby skóry. Badania pozwolą również wyeliminować wykryte złe wirusy, grzyby znajdujące się na powierzchni skóry.

Bardzo ważna w życiu osoby borykającej się z trądzikiem jest dieta, która w wielu przypadkach związana jest z problemami skóry.

Zamów Acnezine teraz!