Popularne sposoby na trądzik

Bogactwo odmian trądziku oraz miejsc jego występowania sprawia, że trądzik jest jedną z dysfunkcji skóry, której leczenie odbywa się wieloma sposobami. Wśród najpopularniejszych wyróżnia się zarówno domowe metody na trądzik, jak i walkę z przypadłością przy wykorzystaniu cudów współczesnej kosmetologii. Niekiedy działania te wspomagają również wizyty u kosmetyczki lub dermatolog i wykonywanie zabiegów, mających poprawić wygląd skóry trądzikowej.

Domowe sposoby na trądzik

Leczenie trądziku „sposobami babuni” jest ciągle bardzo popularne, być może z powodu silnej chęci korzystania z naturalnych i bezpiecznych dla cery sposobów pielęgnacji, a być może wynika to z przekonania, że metody te są po prostu skuteczniejsze. Niezależnie od tego wykonywanie maseczek o różnym składzie – mających zniwelować zmiany trądzikowe to oznaka silnej tęsknoty do naturalnych sposobów radzenia sobie z trądzikiem.

Niestety wykonywanie wszystkich zabiegów w domu jest dość czasochłonne i kłopotliwe. Alternatywą, pozwalającą pozostać w naturalnym świecie kosmetyków niepowodujących skutków ubocznych, jest wybranie gotowych w 100% naturalnych kosmetyków na trądzik.

Jeśli jednak mimo wszystko chcesz skorzystać z domowych sposobów na trądzik i sprawdzić ich skuteczność , to polecamy zwłaszcza:

  • ziołowe parowe roztwory, które rozpulchnią cerę i otworzą pory – najlepiej wykonać je z garści szałwii, kwiatu lipy oraz rumianku, które należy wrzucić do gorącej wody. Przykrywając głowę ręcznikiem, należy pochylić się nad miską w odległości około 15 centymetrów i pozwolić oddziaływać przygotowanej miksturze przynajmniej przez 10 minut,
  • przemywaj twarz rumiankiem – 15 gramów rumianku zalej gorącą wodą (szklanką wody destylowanej). Zostaw na godzinę pod przykryciem, przecedź. Tak powstałego roztworu używaj dwa razy dziennie do przemywania skóry twarz,
  • maseczka z drożdży – 20 gramów drożdży dodaj do zimnego mleka i mieszaj aż powstanie jednolita masa. Maseczka ma mieć gęstą konsystencję. Należy ją nałożyć na twarz oraz dekolt i pozostawić tak przez 20 minut. Następnie zmyj twarz gorącą wodą, dokładnie usuwając pozostałości maseczki i na koniec opłucz twarz i dekolt zimną wodą.

Popularne apteczne sposoby na trądzik

W aptece dostępny jest asortyment zarówno leków, jak kosmetyków, w tym dermokosmetyków. Każdy z dostępnych preparatów zyskuje mniejsze lub większe uznanie. Jedną z bardzo popularnych i tanich metod na trądzik jest maść cynkowa, która u wielu osób się sprawdza, ale u równie wielu nie daje zamierzonych rezultatów. Z powodzeniem można ją stosować przede wszystkim na nieliczne pojedyncze zmiany. W przypadku zaawansowanego trądziku po prostu się nie sprawdza. Dużą popularnością cieszy się również mydło siarkowe, które wysusza niedoskonałości i zmniejsza stany zapalne. Wiele osób decyduje się ponadto na suplementację cynkiem lub drożdżami w kapsułkach.

Innym, coraz popularniejszym sposobem walki z trądzikiem jest stosowanie innowacyjnego rozwiązania: żelu Trioxil, preparatu, który zapewnia silne i natychmiastowe działanie za sprawą w 100% naturalnego składu. Preparat hamuje rozwój bakterii, zmniejsza wydzielanie sebum, zwęża pory oraz łagodzi stany zapalne.

Zabiegi kosmetyczne na trądzik

W salonach kosmetycznych oraz w niektórych gabinetach dermatologicznych wykonywanych jest dość sporo zabiegów, które mają poprawić stan skóry trądzikowej. Do najpopularniejszych należą mechaniczne oczyszczanie skóry oraz mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny. Zadaniem tych zabiegów jest dogłębne oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń i tym samym wykonanie działania prewencyjnego zapobiegającego rozwojowi nowych niedoskonałości.

Niestety Polki nadal zamiast doceniać nieinwazyjne, zdecydowanie skuteczniejsze metody walki z trądzikiem, wybierają te bardziej znane. Niemal w co drugim, trzecim kalendarzu osoby walczącej z niedoskonałości zapisanych jest kilka umówionych terminów spotkań z kosmetyczką na oczyszczanie twarzy. Zabiegi polegające na rozpulchnianiu twarzy i mechanicznym usuwaniu z niej niedoskonałości często skutkują pojawieniem się na skórze wielu podrażnień i nierzadko nieestetycznych blizn. Ponadto metody te dają jedynie krótkotrwały rezultat. Lekarze sugerują nawet, że wyciskanie zawartości porów przynosi odwrotny skutek od zamierzonego – sprawia, że na skórze pojawia się zdecydowanie więcej niedoskonałości. Skóra chcąca nadrobić „zaległości” pracuje ze zdwojoną siłą! Z tego też powodu mechaniczny zabieg oczyszczania twarzy warto byłoby zastąpić nowoczesnymi metodami walki z trądzikiem.

Zamów Acnezine teraz!